برف زیبا

برف زیبای زمستانی بعد از مدتها تهران را سفید پوش کرد و در این دو روزی که به محل کارم  رفتم افسوس این را خوردم که چرا در ترافیک سنگین کاری هستم و شرایط طوری نیست که در کوه های سفید شده باشم گمان نمی کنم که سرمای شدید و حساسیت چشم ها به سفیدی برف می توانست مانع جدی برای بودن در ارتفاعات سفید شده باشد.چون بر این باورم که برف از زیبایی هایی است که نباید از دست داد.قسمتی از شعر زیبای اخوان را در این جا می آورم که تنها ارتباطش با این نوشته فقط در کلمه برف است! ولی می تواند زینت بخش این نوشته باشد.
گناه قطع آب،گاز،برق، بی بضاعتی و بی خانمانی گروه های زیادی از مردم شریف به عهده بارش برف نیست و چیزی از زیبایی آن کم نمیکند.آرزومند و امیدوار روزهایی باشیم که بارش برف تداعی کننده ساخت آدم برفی،پرتاب گلوله های سبک برفی و یا اسکی باشد!

.......برف می بارید و ما خاموش،

فارغ از تشویش،

نرم نرمک راه می رفتیم.

کوچه باغ ساکتی در پیش.

هر بگامی چند گوئی در مسیر ما چراغی بود،

زاد سروی را به پیشانی.

با فروغی غالباً افسرده و کم رنگ،

گمشده در ظلمت این برف کجبار زمستانی.

 

برف می بارید و ما آرام،

گاه تنها، گاه با هم، راه می رفتیم.

چه شکایت های غمگینی که می کردیم،

یا حکایت های شیرینی که می گفتیم.

 

هیچکس از ما نمی دانست

کز کدامین لحظه شب کرده بود این باد برف آغاز.

هم نمی دانست کاین راه خم اندر خم

بکجامان می کشاند باز.

 

برف می بارید و پیش از ما

دیگرانی همچو ما خشنود و ناخشنود،

زیر این کجبار خامشبار، از این راه

رفته بودند و نشان پای هایشان بود.....

 

 

 

/ 5 نظر / 4 بازدید
گلبرگ

... اینجا شماله ، سبزه ، پر بارانه و بدون برفه ... از اونجایی که جدیدا کاشف به خصلت مستجاب الدعوه بودن تو خودم شدم ، بعد از هفت سال شمال ِ سبزم سفید پوش شد ... و یه دلم از شادی ِ این سفیدی های رقصانی که برای دومین بار پشت پنجره ی اتاقم به اهتزاز در اومدن بالا و پایین میپرید ... و یه دلم به زنجیر ِ نهالهای سبزی بسته شده بود که شونه هاشون نحیفه واسه تحمل این پنبه هایی که سرشونو میبرن ! برف سفیده ، نرمه ، هیجان آور و زیبا و منظره سازه ... اما گاز و برق و آب رو به غارت میبره ... را ماشینا رو میبنده ... یه چوپان نگران رو وقتی داره تلاش میکنه گوسفندهای دیگران رو به امنیت بکشونه به آغوش مرگ میکشونه ... و من شرمنده ام که هنوز برف رو عاشقانه دوست دارم ... + اگه عایق بندی نهالا با مشماها باروریشونو واسه بهار تضمین کرد که هیچ و گرنه منتظر باشید که شب یلدای آینده جای پرتقال تو سرخ پیاز گاز بزنید ! :(( + هم چنان خواننده ی مطالبتون هستم اما در مورد فوتبال نه نظری دارم و نه سررشته ای !

آزی

خیلی برف قشنگی بود آپم

سپیده

امسال خدا لطفشو شامل حالمون کرد منو بابام یه دل سیر برف بازی کردیم و چقدر زیباست برف[گل]

آرزو

ما که امسال برف ندیدیم مرسی مطلب زیبایی بود

عاطفه

سلام چه بده هوس برف کنی وفقط عکسش روببینی یایه شعر دربارش بخونی من برف میخام[گریه]