پان ترکیسم!

شاید چون اصالت اذری دارم این حق را داشته باشم که راحت تر این پدیده شوم را نقد کنم.

صرف نظر از محکومیت این لطیفه های رایج که برای این گروه بزرگ هموطنان و همچنین گروه های دیگری ازهموطنان درست میشود که باعث رنجش و فاصله گرفتن مردم از همدیگر میشود.والبته در کشورهای دیگر هم متداول هست.اما مردم ایران قبل از انکه ترک یا کرد یا گیلک باشند ایرانی هستند و باید همه به ایرانی بودن خود افتخار کنند. به راستی چه تفاوتی است در قهرمانی ستارخان و باقر خان اذری با یفرم خان ارمنی یا میرزای گیلک یا رییس علی دلواری؟

قبل از انکه ترک باشیم یا فارس یا گیلک ایرانی باشیم و قبل از ان انسان

/ 6 نظر / 5 بازدید

سلام این پان ترکیسم که اشاره نمودید الان در موضوع تیم تراکتور سازی بسیار نمو د دارد.من هم کاملا با شما موافقم

سلام و تشكر بابت مطلب جالبون

عباس

جانا سخن از زبان ما میگویی

مظفر

یاشاسین اذربایجان

Nasim

دوست عزیز قبل از اینکه به این و اون اتهام بزنیم،و با نسبت دادن تمامی مسائل و مشکلات از جانب یه گروهی دیگه ، و سلب مسئولیت از خودمون ، چند تا سول از شما و همفکرانتون دارم: 1)تا حالا هیچ فکر کرده اید که عامل اصلی این گرایشها چیست ؟؟ 2)آیا در ایران واقعا هیچ مسئله قومییتی وجود نداره و همه ازنژاد به اصطلاح برتر آریایی هستیم ؟؟ 3)اصلا معنی و مفهوم واقعی واژه آریایی چیست که خیلی از آپارتاید فارس ، سنگش رو به سینه میزنن؟؟ 4)وجود اقوام مختلف غیر فارسی زبان چی؟ آیا این دولت اقوام فارس با غیر فارس را در یک حد و اندازه میبیند؟؟

Nasim

نهایتا یک جمله هم اضافه کنم : اتفاقا بزرگترین تهدید برای تمامیت عرضی ایران ، نه از جانب پان x , y بلکه از جانب کسانیه که بافت چند میلیونی ایران و ادوار کهن و قبل 80 سال اخیر رو انکار میکنن...و در رویای 2500 ساله کوروش و هخامنش که فقط یک قوم از اقوام 7000 ساله ایرانی بودن ، واقعیت امروز کشور و درد اصلی این جامع رو نادیده میگیره. کشوری که به جای پرداختن به محرک های بزرگ پیشرفت،و استفاده از نیروی انسانی و و شکوفا سازی استعداد ها و فرهنگ ها ، سعی در تخریب چهره ی این و آن انجام بده ، نه تنها پیشرفت نخواهد کرد بلکه در آن جامعه باید شاهد نتیجه فاجعه بار بود که الان هستیم. پس در چنین دولتی باید مسائل و مشکلات رو طبق قانون و حربه فیزیکی، با عنوان هر عملی را عکس الاملی ست پیش برد تعارف ها رو کنار بگذاریم دموکراسی فقط و فقط زمانی خوب است که به نفع همه حرف بزند همه وهمه و همه والاسلام