آخر و عاقبت کارت بانکی

دیشب نمی دانم به چه دلیلی پمپ بنزین نزدیک منزلمان به طرز وحشتناکی شلوغ بود بعد از چند نوبت سر زدن و از آنجا که  کیلومترها رانندگی را به انتطار در صف ترجیح میدهم به همراهی عزیزی به پمپ های دیگر سرزدیم و از آنجا که جوینده یابنده است پمپ خلوتی را یافتیم و متاسفانه چون مجموع پول همراهمان بسیار کمتر از بهای بنزین بود مجبور به استفاده از کارت خوان شدیم که بعد از بارها امتحان موفق نبودیم و مسئول بداخلاق و غیر منطقی پمپ هم شرایط را درک نمی کرد  و تقریبا بحث شدیدی در گرفت و در نهایت به جای قبول کردن کارت ملی همراهم را به عنوان گروگان نگه داشت و پیاده به نزدیک ترین عابر بانک مراجعه کردم و لی دست از پا کوتاه تر برگشتم به یک بستنی فروشی بسیار کثیفی که حاضر نبودم در قبال دریافت هر مبلغی بستنی هایش را امتحان کنم پیشنهاد کردم که از کارت خوانش استفاده کند مبلغی بگیرد و هم یک بسته بستنی بگیرم و هم هزینه آزادی گروگان را تامین کنم باز هم ناکام ماندم مغازه مرغ فروشی و ...ولی باز هم ناکامی!!پس چاره ای جز فرار از پمپ بنزین نبود !در حالی که پمپ بنزین شلوغ بود با همراهم سریع از آنجا فرار کردیم!!

از آنجایی که قیافه ها در یادم نمی ماند بر این نیت بودم که هر طور شده از بانک پول بگیرم و بهای بنزین را بپردازم شاید به بیش از ده عابر بانک مراجعه کردم و در این مسیرم با کسانی مثل خودم مواجه شدم که با تکیه بر این کارت یا بنزین زده بودند یا بعد از صرف شام در رستوران برای پرداخت پولش به تکاپو افتاده بودند !!

از آنجایی که در این سرزمین گل و بلبل مشکلات به راحتی قابل حل است بعد از ده ها عابر بانک توانستم به پول برسم و به پمپ بنزین برگشتم و در حالی که پول بنزین را میدادم هنوز نمیتوانستم به مامور کند هوش حالی کنم که چرا فرار را بر قرار ترجیح دادم!!

چندین تجربه به من ثابت کرده که این موضوع اتفاقی نیست و ظاهرا در مواقعی بانک های محترم برای این که پول مردم بیشتر در نزدشان بماند سیستم را غیر فعال میکنند و چه اهمیتی  دارد برای آنها ،که ممکن است یکی برای پرداخت هزینه یک بیمار اورژانسی باید کارت بکشد و مشخص است  تا زمانی که  پول به بیمارستان پرداخت نگردد سرنوشت یک انسان اهمیت ندارد!

وقتی فقط کارت بانکی داریم ممکن است یا به گدایی بیوفتیم یا فرار از پمپ بنزین!!

/ 5 نظر / 4 بازدید
زانیار

مهندس همیشه ترجیح میدم پول نقد همراهم باشه تا این الکی کارتهای بانکی...[خنده] قیافتون هنگام فرار دیدنی بوده

crazygirls

سلام دوست عزیز. من به تازگی یک وبلاگ زدم،خوشحال میشم بهم سر بزنید

رضا

سلام با تبادل بينك و يا حتي تبادل بنر موافقيد؟ اگه موافق هستيد (كه فكر كنم هستيد!) به وب من يه سري بزنيد

رضا

ببخشيد آدرس سايت كه درست وارد شده است. فكر كنم مشكل از جاي ديگه اي هستش!!![خوشمزه][چشمک]

رضا

ببخشيد آدرس سايت كه درست وارد شده است. فكر كنم مشكل از جاي ديگه اي هستش!!![خوشمزه][چشمک] بفرماييد اينم آدرس وبسايت www.deas.ir