درد بی درمان!!

"....وای اگر شاخه‌ای را بشکنی، خورشید خواهد گریست. وای اگر سنگ ریزه‌ای را ندیده بگیری، ماه تب خواهد کرد. وای اگر پرنده‌ای را بیازاری، انسانی خواهد مرد. زیرا هر حلقه را که بشکنی، زنجیر را گسسته‌ای. و تو امروز زنجیر خداوند را پاره کردی..."

شاید بتوان با جرئت گفت که در بین شاید صدها درد بی درمان جامعه امروز ما،نابودی محیط زیست مهمترین آن می باشد. وقتی از بین رفتن جنگل ها،خشک شدن امثال زاینده رود و ارومیه،تلمباری جاده های شمال از ظروف یک بار مصرف،جاده سازی در کوه ها و انباشت زباله در آنها و.... را میبینی ودرهوایی استنشاق میکنی که هر لحظه با پوست ،چشم و ریه آلودگی آن را لمس میکنی و وقتی حتی قادر به دیدن خورشید نیستی اهمیت مشکلات دیگر در مقابل آن ناچیز است و این باز شدن همان زنجیری است که زنجیره را از هم میگسلاند!

/ 25 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ابوالفضل محمدی البرزی

متشکرم دوست عزیز.

ابوالفضل محمدی البرزی

متشکرم دوست عزیز.

خاتون

خنده بر هر درد بی درمان دواست خنده آغـاز خـوش هـر مـاجراسـت خنده را بر چهره چـون مهمان کنی صـورت خــود را اگـر خـنـدان کـنـی زنـدگـی بـا خـنـده گـر جـاری شـود نـور شـادی گـر بـه چـشمانـت رود سلام دوست عزیز ..ممنونمکه سر زدید[گل][گل][گل][گل]

leila

─────▄▌▐▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▌ ───▄▄██▌█ ܓ✿ܓ✿ ܓ✿ ܓ✿ ܓ✿ ▄▄▄▌▐██▌█ ܓ✿ܓ✿ ܓ✿ ܓ✿ ܓ✿برات گل اوردم ███████▌█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▌ ▀(@)▀▀▀▀▀▀▀(@)(@)▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀(@) آپمممممممممممم[لبخند]

علی فلسفی

خداوندا به من بیاموز: دوست بدارم کسانی را، که دوستم ندارند عشق بورزم به کسانی، که عاشقم نیستند محبت کنم به کسانی، که محبتی در حقم نکردند بگریم با کسانی، که هرگز غمم را نخوردند و بخندم با کسانی، که هرگز شادیهایشان را با من قسمت نکردند.

ترمه

بسیار عالی...درد مشترک... محیط زیست...احسنتم[دست] . سلام و سپاس از حضورتون[گل]

sara

vaghti rade paye adama ro tu jangalaye shomal mibinam ,vaghti kenare daryaye shomal tali az zobale mibinam delam mishkane!barha ba chendesh az kasifie zobaleha kham shodam va ghuti haye khalio jam kardam va afsus khordam ke chera adama ghadre in naamato nemidunan va mohite zisto aloode mikonan!!!!