درآمدهای غیر نفتی!

سفری طولانی با ماشین داشتم.و مدتها بود که این چنین نبود .آن چه بیش از هر چیز خسته ام کرد جریمه های متعددی بود که در این مسیر شدم. متاسفانه هدف از جریمه های نقدی بیش از آنچه برای اصلاح وضعیت ناهنجار رفت و آمد وسایل نقلیه باشد نوعی کسب درآمد است و شاهد این مدعایم عدم بهبود وضعیت  ترافیکی با همه این جریمه هاست.

چندین بار شاهد بودم که وقتی توسط پرسنل زحمت کش راهنمایی متوقف می شوی ملاحظه می کنی که مامور محترم بعد از سلام و علیک دنبال یک بهانه برای جریمه کردن است،آخرین باری که همین امروز این اتفاق افتاد و مامور محترم بعد از توقفم دور ماشین چرخی زد به چراغ های ترمز دقیق شد و در حالی که هم چنان به دنبال یک دلیل برای جریمه می گشت به او گفتم که سهمیه  ام را چند لحظه پیش از همکارانتان گرفتم ! و او برگه را طلب کرد و بعد از اطمینان ازجریمه شدنم اجازه مرخصی را صادر نمود!!جالب این است که در طول شب ظاهرا خواب شیرین اهمیت بیشتری از رسیدگی به تخلفات دارد !!

آنچه که وظیفه یک سازمان عمومی ست، بهبود و ساماندهی در حوزه وظایف خویش می باشد .و بهتر است که در آمدهای دیگری از راه های مناسب تری پیش بینی شود.بسیاری از راه ها علامت های مناسب ندارند و مشکلات بسیاری وجود دارد.

به طور مثال یک آتش نشانی خوب آن است که بی کار باشد!یعنی با آموزش های مناسب  و ایجاد یک بستر مناسب ایمنی و پیش گیری مانع از وقوع حادثه شده است .

صادر کردن قبض های گوناگون  باعث فشار اقتصادی برای بعضی اقشارمی شود و در مقابل برای کسانی که این گونه اعداد و ارقام برایشان بسیار کوچک است بی تاثیری خود را نشان می دهد. و بدین دلایل هیچ گونه بهبودی را بوجود نیاورده است.

/ 4 نظر / 5 بازدید
احمد

صحیح میفرمایید

زانیار

آره واسه من لود نشده بود الان کنترل اف 5 رو زدم دیدم بعله درسته ... کسب در آمده دیگه شکی نیس توش ...