سالروز 29 اسفند گرامی باد

در بین تعطیلات فراوانی که در کشور داریم نزدیکی 29 اسفند با تعطیلات عید  باعث کمرنگ تر شدن گرامی داشت چنین روزی ست.براستی شاید یکی از رویدادهای مهم تاریخ معاصر ایران ، که شاید بسیاری اهمیت آن را درک نکنیم در چنین روزی اتفاق افتاد.

پایان غارت ثروت ملی توسط قدرت های بزرگ جهان که می توانست باعث رشد چشمگیری برای کشورمان باشد مدیون تلاشهای کسانی ست که چنین روزی را بوجود آوردند. امیدوارم که نفت ما همیشه ملی باشد و به صورت های دیگری شاهد به هدر رفتن سرمایه ملی نباشیم و این سرمایه بتواند مولد چرخه تولید و سرمایه گذاری در امور دیگر باشد برای این همه جمعیت و آیندگانی که قرار است خیلی زیاد تر هم بشوند !و نفت  به پشتوانه ای برای رشد و شکوفایی اقتصادی تبدیل شود .

به راستی باعث حیرت است که بعد از گذشت 70 سال از 29 اسفند  1322اینک فرآورده های نفتی چون بنزین و..... از خارج از کشور وارد می شود .با داشتن این همه متخصص ،سرمایه ملی و پتانسیل.

"او (مصدق)اولین سیاست‌مدار خاور میانه بود که با ملی کردن صنعت نفت پرچم مبارزه اقتصادی با قدرت‌های استعماری را برافراشت. او به طرق مختلف سرمشقی برای سران ملی گرای دیگر همچون عبدالناصر بود."

چسبیدگی این روز و سال نو عیدی بزرگی به مردم ایران است.

 

/ 14 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ماشا

دوما تو وهار آزه پیره ماو بعد از تو بهار زود پیر می شود. سلامی بهاری.. وهارت مارک،سالت خوش،حالت نیکو،مالت آباد، مینت مه نه نی،روزگارت روم،وژت سالم ،کس و کارت ساق، زه نی ئت دلخواه..... بهارت فرخنده،سالت خوش،حالت نیکو،خانه ات آباد،دیارت ماندنی،روزگارت رام،خودت سالم،نزدیکانت صحیح و زندگانی ات دلخواه... واتوره با چند بهاریه به روز است.دیدار نوروزی فراموش نشود دوست من..

آرزو

آنان که هر روز تدارک اردوی آسمانی می بینند، پر شکوه ترین “اوقات فراغت” را دارند. پرشکوه ترین تعطیلات نصیبتان باد…

آرزو

امیدوارم سال جدید بهترین سال برای شما باشه[گل][گل]

یـــک نوجووونـــــــ

سلام.سال نو مبارک.وبتون عالیه.وقت کردین به من هم سری بزنین.راستی با تبادل لینک یا بنر موافقین،خوشحال میشم،خبرم کنین. ممنون [گل]

sina

excellentt

[گل]

محمدرضا (درخت سیب, حامی)

سلام سال نو مبارک چند تا از وبلاگهام به روز شده http://derakhtesib.persianblog.ir/ آموزش و درمان روانشناسی http://cbt.persianblog.ir/ http://remedy.persianblog.ir/

محسن

سلام عزیز اگه پایه تبادل لینک بودی خبرم کن مرسی

علی فاریابی

برادر محترم مطمئنید الان نفتمان ملی است؟... دوستان عزیزی مانند جناب آقای "بابک زنجانی" جای ابرقدرتهای شرق و غرب را در چپاول این ثروت ملی گرفته اند... شاید فراموش شدن چنین روزی در جشنهای ملی مان خیلی هم بی دلیل نباشد...

زانیار

نیستین .... نمینویسین .... کجایین ؟؟؟