زشتی حقیقت و زیبایی دروغ

"روزی دروغ به حقیقت گفت: میل داری با هم به دریا برویم و شنا کنیم؟ حقیقت ساده لوح پذیرفت و گول خورد. آن دو با هم به کنار دریا رفتند. وقتی به ساحل رسیدند حقیقت لباس هایش را درآورد. دروغ حیله گر لباس های او را پوشید و رفت. از آن روز همیشه حقیقت عریان و زشت است اما دروغ در لباس حقیقت با ظاهری آراسته نمایان میشود!"

به راستی این زمان  چه چیز سخت تر از حقیقت گویی است؟ باید هر چه بیشتر و بهتر به دروغ گویی تسلط پیدا کرد تا در زندگی شخصی و اجتماعی کلاهت پس معرکه نباشد.این درسی است که داده می شود!

حقیقت گویی هزینه های بسیار دارد و باید عطایش را به لقایش بخشید! و به سلاح دروغ و....مجهز شد!

دوستی که مدیر یک دبستان غیر انتفاعی در مقطع ششم است میگفت برای انتخاب شورای شش نفره از دانش آموزان که حدود صد نفر بودند انتخاباتی انجام شد و کاندیداهای محترم به شدت تبلیغ کردند و نفرات انتخاب شدند.پس از چند لحظه یکی از انتخاب شدگان نزدم آمد و از نمایندگی انصراف داد و در نتیجه نفر بعدی انتخاب شد.

مدیر مربوطه می گفت این انصراف برایم خیلی عجیب بود و در نتیجه دانش آموز را فراخواندم و جویای علت استعفایش شدم.پاسخش جالب بود نفر بعدی برای ورود به شورای دانش آموزی مبلغ 300هزار تومان داده بود تا ایشان استعفا دهد و جالب اینکه وقتی با مادر رشوه دهنده صحبت شده بود ایشان گفتند بله در جریان هستم باید فرزندانمان واقعیت ها را بفهمند و اینکه با پول میتوان همه چیز را بدست آورد!خوشا به حال آیندگانی که این گونه کودکان مناصب را در دست بگیرند !انوقت به حال زار فعلی ما هم غبطه می خورند!!! 

به راستی چقدر جرات داریم در همه زمینه ها آن چه درست است و یا لااقل فکر میکنیم درست را به زبان آوریم؟

/ 8 نظر / 22 بازدید
آرزو

چه پدر مادرایی[تعجب] چه چیزایی به بچه هاشون یاد میدن

سیدرضاتهوری

من روی وبلاگ برتر شما کلیک کردم شما هم بر روی وبلاگ برتر من کلیک کنید.

alireza

گل گفتی