تربیت

"مدیرکل زندان‎های گیلان در گفت‎وگو با «حمایت»: زندان محلی برای تربیت است."

از آن جمله حرف هایی است که وقتی می خوانی در سوادت شک میکنی که مثلا تربیت یعنی چه؟ در همین رسانه عمومی بار ها دیده ایم که یک مجرم مثلا 26 ساله که به جرم دزدی دستگیر شده است میگوید که سابقه 8 بار زندان دارد و در حقیقت با این جمله مدیر کل محترم می فهمی که این مجرم دوستار تربیت به دلیل علاقه به آموزش های تربیتی اساتید و کارشناسان محترم و برای دیدن دوره های پیشرفته تر تربیتی مجددا به زندان برمی گردد تا از این دوره ها نهایت استفاده را بگیرد!

 اگر به دلیل ساختار شخصیتی یا بودن در یک فضای خانوادگی و محیطی خاص یک مجرم بودم و قصد بازگشت به یک زندگی شرافتمندانه را داشتم جامعه چقدر در این راه کمکم می کرد و یا اصولا این کار ممکن بود؟

ظاهرا مسیر یک طرفه شده است . به دلیل مشکلات روز افزون ، تشدید فرهنگ مصرف ، یکی شدن دین و قدرت ....رفتن از یک زندگی شرافتمندانه به ناهنجاری هایی چون رشوه ،دزدی...بسیار ساده تر از بازگشتن است. شاید هم این به دلیل همان اثرات تربیتی است!!!

/ 3 نظر / 20 بازدید
محمدمهدی

سلام برادر خدا قوت واقعا قشنگ بود احسنت خيلي خوشحالم که بين اين همه وب به شما هدايت شدم بنده هم وب حقيري دارم با مطلبي تحت عنوان "عاقبت سخت شوخي زن و مرد نامحرم" به روزم همسنگر خوشحال ميشم قدم رنجه فرماييد و نظر خودتون رو بگوييد و اگر لايق دونستيد تبادل لينک کنيم البته اگر لايق دونستيد حقير رو منتظرتم دادا اميدوارم که بياي مواظب خودت باش يا علي مدد

علی

اقا چی نوشتی لذت بردم واقعا اگر کتاب بنویسی خودم حتما میخرم دست روی حساسترین مطالب میگذاری با قلمی شیرین زنده باشی

عجب مــطلبي داري ، حتمـــا تا آخرشو بخـون...

سلام ، حالتون چطوره ، وبلاگتون حرف نداره بــاور دارم اين سايت رو به علاقه مندي خودتون اضافه مي کنيد و هر روز به آن سر مي زنيد ميگم شما هم دوست داريد شارژ تلفنتونو زير قيمت واقعي بخريد؟!! شما هم دوست داريد بدونه وارد کردن رمز شارژ ، تلفنتونو مستقيما شارژ کنيد ؟!! شما هم دوست داريد به هر شماره اي که دوست داريد بدونه وارد کردن کد شارژ ، مستقيما شارژ بفرستيد؟ شما هم دوست داريد از وبلاگ و وبسايتتون درآمد کسب کنيد؟!! شما هم دوست داريد يه فروشگاه اينترنتي شارژ بدون سرمايه اوليه داشتيد؟!!!! ميگم چند تا از رفقا و آشنايانتان تلفن هاي اعتباري دارند ؟!! حالا فکرشو بکن اگه شما فروشگاه شارژي داشته باشيد که در همه جا در دسترس باشه از شما خريد نمي کنند ؟!! همه اين فرصت ها رو مي تونيد يکجا داخل سايت زير بدست بياريد ، ميگي نه خودت امتحانش کن تا باورش کني... براي وارد شدن به سايت مورد نظر فقط کافيه رويه لينک اين سايت کليک کنيد »»» به همين سادگي رضايت شما تنها هدف ماست... http://shegeftangizha.mihanblog.com/